Fyzioterapie

Diagnostika poruch pohybového aparátu

Komplexní vstupní vyšetření pohybového aparátu probíhá ve spodním prádle. Důležitou součástí je odebrání anamnézy, ta je souhrnem informací o předešlém životě klienta podstatných pro hodnocení jeho aktuálního zdravotního stavu.  Vyšetřuji od nohou přes páteř až po hlavu. Cílem diagnostiky je nalezení základní příčiny Vašich obtíží, která se většinou neshoduje s místem, kde klient udává bolest.


Terapie poruch pohybového aparátu

Na základě stanovení základní příčiny Vašich obtíží vytvořím terapeutický plán na míru. K odstranění využívám nejrůznějších a nejmodernějších metod a technik. Kladu důraz na aktivní přístup klienta.


Prevence, kompenzace a ergonomie práce 

V dnešní době dochází k přetěžování pohybového aparátu velmi často. Je důležité vnímat signály našeho těla a předcházet bolesti. Bolest je ochrannou reakcí organizmu a informuje nás o tom, že něco není v pořádku. Prevence a ergonomie práce a pracovního prostředí včetně kompenzečního cvičení je velmi vhodnou volbou.


Kineziotaping

Tejpování je moderní, účinná a pomocná metoda prevence zranění, léčby pohybového aparátu a lymfatické soustavy. Využívá aplikace pružných bavlněných pásek na kůži v postižené oblasti. Výhodou je, že páska neomezuje klienta při běžném pohybu ani sportovním výkonu. Při správné aplikaci pásky můžeme svaly buď aktivovat nebo uvolňovat a tím prodloužit efekt terapie.